Menu Zamknij

Prawomocne.pl to ...

Blog tworzony przez trzy absolwentki studiów prawniczych, które przez ostatnie lata, także w ramach ukończonej aplikacji adwokackiej, zdobywały wiedzę i doświadczenie zawodowe,niezbędne do należytego rozumienia i stosowania prawa. Po odbytej aplikacji adwokackiej,zdanym egzaminie zawodowym uzyskały tytuł adwokata.Połączyła je chęć nie tylko kształtowania świadomości prawnej w społeczeństwie, ale przede wszystkim świadczenia pomocy, czego wyrazem są zamieszczane na Blogu wpisy. Znajomość zagadnień z różnych dziedzin prawa, również od strony praktycznej, pozwala autorkom na przekazywanie pozyskanej wiedzy w sposób prosty i przystępny. Nie bez znaczenia pozostają też zdobyte przez autorki kwalifikacje z zakresu mediacji, dzięki którym są one w stanie zaproponować alternatywne dla drogi sądowej metody rozwiązywania sporów prawnych – tańsze, szybsze i mniej stresujące.

Wpisy umieszczane na Blogu stanowią odpowiedź na problemy prawne, które często pojawiają się w codziennym życiu – w rodzinie, w pracy, w firmie. Publikowane posty są swego rodzaju poradnikami, wyjaśniającymi jakie działania podjąć, aby rozwiązać problem prawny.

Autorki Bloga Prawomocne chcą dotrzeć do jak najszerszego grona czytelników, toteż umieszczane są tu wpisy o różnorodnej tematyce prawnej, pisane zrozumiałym językiem, w sposób stroniący od trudnych prawniczych sformułowań.

Blog prawniczy wyjaśniający często trudne i zawiłe problemy prawne przystępnym, prostym językiem. Treści artykułów tworzone z pasją, w oparciu o doświadczenie zawodowe, z myślą o ukazaniu rozwiązań stanowiących odpowiedź na indywidualne potrzeby czytelników.